7/10/2011

Anioł Stróż

                                 W niebie, na ziemi oraz w całym wszechświecie istnieje bardzo dużo aniołów. Wszystkie one maja do wypełnienia poszczególne zadania, które wyznaczył im sam Pan Bóg.
Każde dziecko na ziemi ma swojego osobistego anioła, który opiekuje się nim od momentu poczęcia, czyli od tego momentu, kiedy pojawiliśmy się w brzuszku swojej mamusi.

Ale właśnie.

Wszyscy dorośli byli również dziećmi, prawda?

                 Nasza mamusia, nasz tatuś, a także babcia i dziadziuś również kiedyś byli dziećmi i również dla nich przez Pana Boga został wyznaczony anioł.
Ten anioł, który towarzyszy nam wszystkim od momentu poczęcia właśnie, aż do końca naszego ziemskiego życia, to Anioł Stróż.
Ten nasz Anioł Stróż, to taki rycerz, 
który ma za zadanie strzec nas dzielnie przed niebezpieczeństwem
 i wszelkiego rodzaju zagrożeniem.

Ażeby mógł nas chronić zawsze nasz Anioł Stróż, to musimy się do niego codziennie modlić, bowiem są też inne anioły, którym bardzo zależy na tym, ażeby nasz Anioł Stróż nie słyszał naszej prośby o pomoc i będą te złe anioły namawiały nas do tego, ażeby się nie modlić do Anioła Stróża.
My jednak bardzo potrzebujemy wsparcia i opieki naszego kochanego Anioła Stróża i dlatego codziennie módlmy się do niego o pomoc, a wówczas będzie on nas strzegł przed wszelkim złem i sprawi, że gdy zło nas nie dosięgnie, będziemy zawsze uśmiechnięci, co będzie bardzo cieszyć Pana Boga, który nas wszystkich tak bardzo kocha.

Pamiętajmy o tym, że jeżeli będziemy tylko bardzo chcieli i będziemy się zawsze modlić do naszego Anioła Stróża, to ten zawsze będzie przy nas i zawsze będzie gotowy nas chronić przed wszelkim złem.


Nie zapomnijmy więc zawsze przed snem odezwać się do naszego Anioła Stróża tymi oto słowy:


Aniele Boży, stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój. Rano, wieczór, we dnie, w nocy Bądź mi zawsze ku pomocy, Strzeż duszy, ciała mego, zaprowadź mnie do żywota wiecznego. Amen.
modlące się dzieckoBrak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...